Adwokat na rozwód – czy jest mi potrzebny?

Spora ilość zainteresowanych staje przed tym pytaniem. W czasie, gdy zostaje podjęta decyzja o rozwodzie, najpewniej masz znacznie więcej kosztów, niż opłacanie adwokata. Wiele opłat związanych z ewentualną wyprowadzką lub alimentami sumuje się, dlatego wszystkie dodatkowe zobowiązania są trudne. W związku z tym wielu rozwodników myśli – czy powinienem skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, czy dam radę wykonać to samemu?

Sprawa rozwodowa bez konsultacji z adwokatem

W czasach Internetu może nam się wydawać, iż większość spraw możemy rozwiązać samodzielnie. W przypadku rozpraw sądowych sytuacja trochę się komplikuje. W Internecie można przeczytać masę nieprawdziwych wypowiedzi, bo nie każdy komentujący jest kompetentnym doradcą. Bywa też wielka ilość rozwiedzionych osób, które samodzielnie przeżyły rozwód, jednak ich kwestia może diametralnie różnić się od Twojej. 

Istnieje też wiele niuansów, o których osoba niezaznajomiona z kwestiami prawnymi może po prostu nie pomyśleć. Jednym z nich jest przypadek wypowiadania się w trakcie sprawy – są co do tego określone obostrzenia, a niezastosowanie się do nich może skutkować złymi konsekwencjami. Ponadto, gdy będziesz sam własnym pełnomocnikiem nie jesteś zwolniony z obowiązujących wymogów, jakie są nałożone na adwokata.

Skuteczny adwokat Warszawa – umów się na spotkanie

Jeśli boisz się jakiegokolwiek aspektu sprawy rozwodowej – zdecyduj się na kancelarię adwokacką Warszawa. W sytuacji, kiedy podejrzewasz, że sprawa może nie przebiegać tak jakbyś chciał, a więc gdy drugi małżonek nie będzie współpracować, może być zdolny do manipulacji, bądź ograniczania kontaktów z dzieckiem – zdecyduj się na adwokata. Nie ryzykuj swoim zdrowiem czy bez przerwy przedłużającą się sprawą sądową – profesjonalny adwokat pomoże Ci szybko rozwiązać sprawę.

informacje na podstawie strony: https://adwokat-topczewska.pl/