Czy hiszpański się przydaje?

Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków obcych do nauki. Często można spotkać go w szkołach licealnych jako drugi język. Jest on także bardzo prosty w nauce. Czy warto go znać jednak poza szkołą? Zdecydowanie nie można go porównać do angielskiego, którym dogadamy się w większości miejsc na całym świecie. Przeanalizujmy czy nauka hiszpańskiego jest opłacalna i kiedy będzie przydatny.

Hiszpański – język doskonały na wakacje

Najczęściej sięgamy po naukę jakiegoś języka jeśli planujemy wizytę w danym kraju. Tak też jest w przypadku hiszpańskiego, ponieważ Hiszpania jest niezwykle często wybierana na wyjazdy weekendowe i wakacyjne. Powinniśmy jednak wiedzieć, że nie tylko tam uda nam się porozumieć się po hiszpańsku. Aż 20 krajów używa hiszpańskiego jako języka oficjalnego, albo jako drugiego języka. To powoduje, że jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie. Jeżeli planujesz wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze lub Gwinei Równikowej to będziesz się tam porozumiewać właśnie po hiszpańsku. Warto tutaj też wspomnieć, że aż 45 milionów mieszkańców USA mówi po hiszpańsku.

Jeden z prostszych języków do nauki

Aktualnie znajomość wielu języków obcych jest w cenie. Hiszpański jest więc doskonałym drugim językiem, ponieważ jest naprawdę łatwy do nauki. Część słów, jest podobnych do tych, które istnieją w angielskim. Jeżeli umiesz już francuski, włoski lub portugalski, to też nauczysz się hiszpańskiego bardzo szybko. Na dodatek hiszpański jest fonetyczny, więc słowa czyta się identycznie, jak są napisane.

Jakie są sposoby na naukę hiszpańskiego?

Jeżeli uczyłeś się hiszpańskiego w liceum albo na studiach to jesteś już po części wygranym. Na pewno o wiele szybciej nauczysz się komunikatywnego języka rozmawiał po hiszpańsku. Można się zdecydować na naukę hiszpańskiego przede wszystkimw szkołach językowych. Znajdują się one w niemal każdym mieście, też w Skierniewicach. Innym sposobem jest zapisanie się do prywatnego nauczyciela na lekcje indywidualne, oraz zainstalowanie różnych aplikacji internetowych. Ta ostatnia opcja jest o tyle ciekawa, że często można porozmawiać tam z native speakerami. W ten sposób od samego początku będziecie mówić, a nie koncentrować się jedynie na gramatyce i pisaniu. Wybierając szkołę językową w Skierniewicach też zapytajcie się, czy nauczyciele koncentrują się na umiejętności porozumiewania się po hiszpańsku.