Garnitur szyty na miarę – czy musi być drogi? W jaki sposób znaleźć doskonałego krawcową?

W trakcie ważnych dla nas wydarzeń zawsze mamy potrzeby, aby wyglądać fantastycznie. Jednak wielu z nas zależy także na tym, żeby nie było zbyt drogo, ponieważ może to być komplet tylko na jeden wieczór. To duży błąd. Pamiętajmy, iż w przypadku dobrze dopasowanego garnituru, będzie to ubiór na długie lata i zaraz dowiemy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kosztów zdarzają się w życiu sytuacje, w których powinniśmy przeznaczyć pieniądze na ubranie uszyte na miarę, perfekcyjnie dobrane do naszych preferencji i gabarytów.

Czy strój szyty na miarę zawsze jest drogi?

To zdanie stanowi najczęściej powtarzany mit, szczególnie w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest bardzo drogi, a co dopiero taki szyty na miarę. W zależności od tego, jakiego krawca wybierzemy, i jakiego materiału użyjemy przy komponowaniu naszego stroju, taką kwotę będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, jednak przeważnie wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W takim wypadku odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to większy czy mniejszy koszt, musimy udzielić sami, ponieważ tak kwestia jest bardzo indywidualna. Ale pamiętajmy, żeby w komplecie do tego pytania, zadać sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Najbardziej wartościową zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W każdym przypadku, zwłaszcza w kwestii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dobrane idealnie do właściciela. Czujemy się wtedy bardziej wyraziści, a wszystkie atuty są podkreślone. Należy także zwrócić uwagę na to, że naturalnie garnitur nie towarzyszy nam codziennie, ale w tym tkwi jego siła. Nie zapominajmy bowiem, iż jest to ubiór, służący właśnie w specjalnych okazjach, w których zazwyczaj chcemy wyglądać rewelacyjnie i czuć się pewnie, a zwłaszcza komfortowo.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice odczujemy w wygodzie noszenia. Musimy być przygotowani na to, że w sklepie nie będzie idealnych wymiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, które posiadają kontrakty ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, według ogólno znanych rozmiarów. M L czy S, to najbardziej znane aktualnie rozmiary. Mogą one się różnić między sobą nawet w granicach tej samej marki, jednak nie zmienia to faktu, że nadal nie będą dopasowane do naszej sylwetki idealnie w każdym miejscu naszego ciała. Jeden może posiadać zbyt duże biodra do rozmiaru M, a kolejny zbyt szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Gdy wybieramy się na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a zwłaszcza nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona zostaje osobno i na podstawie tych wymiarów projektowana jest nasza druga skóra na imprezy okolicznościowe i eleganckie wieczory.

Jak znaleźć idealnego krawca?

Jeśli podjęliśmy decyzje o tym, że chcemy mieć strój szyty na miarę pora na to, żeby znaleźć dobrego krawca. Wiele naturalnie zależy od tego, w jakim mieście mieszkamy. Dobrze będzie w takowej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół i znajomych. Możemy też wykorzystać internet w procesie szukania idealnej dla nas oferty. W myśl powiedzenia, wszystkie chwyty dozwolone, pamiętajmy, iż najważniejszy jest indywidualny komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online