Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

Nie da się ukryć, że kwiaty są wręczane nie tylko przy okazji szczęśliwych uroczystości, takich jak imieniny, ślub czy też komunia. Wręcza się je też dla oddania czci i pożegnania zmarłej osoby. Wiele osób zastanawia się, jakie kwiaty powinno się wybrać na tę okoliczność.

Jakie kwiaty warto wybrać na pogrzeb?

Zakład pogrzebowy bielsko biała uważa że nie ma jednego gatunku kwiatów szczególnie zalecanego czy zakazanego. Tak naprawę wszystkie z nich powinny być zastosowane w pogrzebowych wiązankach lub wieńcach. Jednak powinno się unikać przesadnie jaskrawych lub dziwnych kompozycji.

Jakie kwiaty powinno się wybrać na pogrzeb?

W naszej tradycji najczęściej wybierane kolory to czerwienie, biele i różne odcienie kremowego. Ponadto bardzo elegancko prezentują się też fiolety oraz barwy przygaszone. Tak naprawdę to wszelkie kolory kwiatów znajdują zastosowanie w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, należy pamiętać, aby kompozycje były stonowane.

Jakie są rodzaje kompozycji kwiatowych na pogrzeb?

Nie ukryjemy, że wieńce pogrzebowe to najczęściej wybierane kompozycje kwiatowe. Cechują się dość dużymi rozmiarami, ponadto są z reguły okrągłe bądź półokrągłe. Tworzy się je na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najchętniej wybierane kwiaty do wieńców to: anturia, lilie, róże, goździki. Natomiast wiązanki pogrzebowe cechują się znacznie mniejszymi rozmiarami niż wieńce. Mają formę dziwnego bukietu. Możemy je ułożyć na nagrobku, jak i wstawić do wazonu. Typowe wiązanki są wykonywane prawie z każdego gatunku kwiatów.