Jakie są zalety nauki dwóch języków w przedszkolu?

Bezsprzecznie w naszych czasach poznawanie języków obcych jest konieczne. Warto w związku z tym uczyć maluchy języka obcego od małego. Przedszkole językowe w Łomiankach da dziecku szansę na poznanie drugiego języka wcześnie. Zapoznaj się z naszym tekstem aby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka obcego przez najmłodszych.

Dlaczego warto zacząć naukę języków obcych w przedszkolu?

Niektórzy pojawiają mit że maluchy nie potrafią przyswoić wystarczającej ilości informacji, by naukę można było uznać za sensowną. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ nauka języka obcego najmłodszych niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dzieci świetną zabawą,
nauka od pierwszych chwil życia to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym to doskonały trening dla mózgu dziecka, ze względu na to, że pozwala znacząco rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w dorosłym życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego są szansą aby nawiązać nowe znajomości.

Jak nauczanie dwujęzyczne wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne jest to zintegrowana nauka przedmiotowo – językowa, które dąży do swobodnego posługiwania się przez uczniów w mowie jak i w piśmie zarówno językiem ojczystym oraz obcym na jednakowym poziomie. Taka metoda sprawi, że możliwe jest opanowanie wiedzy zdolności językowych w szerokim stopniu.

Jakie wyróżniamy etapy nauki języka obcego?

Miej w pamięci że nie zawsze jest łatwo. Każdy maluch jest inny i w swoim tempe przyswaja język obcy. Niemniej z reguły po dłuższym czasie maluch nabiera pewności i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje zwroty a także zapamiętuje akcent. Miej w pamięci że w początkowym okresie nie warto wdrażać gramatyki.